Blog

Dojmy z DeskoČeska 4

Vydáno
Komentáře Žádné

Na 4. Deskočesko jsem dorazil trochu dříve. Přípravy už byly v plném proudu a her nabídnutých k zahrání bylo opravdu hodně!

- Tsuro
Krátce po našem obědě jsme se sešli s kamarádem Milanem a vrhli se na zahrání Tsura. Po jedné partičce jsme uvítali dalšího spoluhráče, který nepřišel v partě, takže jsme už byli čtyři. Tsuro je moc pěkná hra, rychlá, jednoduchá, přitom taktická a příjemně se na ni kouká. Neznáte? Hráči přikládají kostičky, které tvoří dráhu jejich draků. Jde o to, zůstat ve hře co nejdéle – nesrazit se, ani nevyletět z hracího plánu.

- Zooloretto
Po Tsuru jsme se rozhodli přestěhovat někam, kde je lepší světlo (restaurace se v tomto moc nepochlapila). U nového stolu jsme začali studovat hru Zooloretto. Pěkná hra, kde se staráte o své zoo, sháníte ta pravá zvířátka, přivezete si je náklaďákem, rozdělujete do výběhů, množíte, prodáváte, návštěvníkům pořizujete stánky atp. Opravdu pohodová, roztomilá hra, na kterou si myslím, že nalákáte i holky.

- Splendor
Další hrou byla pecka! Vybrali jsme Splendor. Chvilku jsme luštili pravidla, ale pak už šla hra dobře. Splendor mě tak nadchnul, že jsem si ho později koupil a je jednou z mých nejoblíbenějších her. Hra je v zásadě karetní, kdy máte omezený počet pokerových žetonů 5 barev + žolíky, karty o které se hraje a kartičky šlechticů. Správnou taktikou braní žetonů a kombinací karet se propracováváte k dražším a bodovanějším kartám. Princip je velice jednoduchý, ale taktika je opravdu slušná.

- Hotel Tycoon
Následná volba rozhodla o poslední hře večera – Hotel Tycoon. Hra velice pěkně provedená co se týče komponent. Spousta mrakodrapů, iglů, pláží, palem atp. Šlo o to, nakupovat a vylepšovat své hotely tak, aby pobyt v nich byl pro návštěvníky (ostatní hráče) nákladný. To však dělají všichni hráči a potom se díky tomu prostředky krátí. Kdo vydrží nejdéle, vyhrál. Tato hra mě bavila nejméně a asi bych se jí už vyhnul.

Končili jsme mezi posledními, zaplatili dobrovolné vstupné a plni skvělých zážitků odcestovali domů. Příště pojedeme zase!

Na další informace i fotky se lze podívat na Facebooku

Autor
Kategorie

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.